Kadın Forumu

Kadın Forumu (http://topuklu.info/)
-   Hiçbir başlığa uymayan yazılar ! (http://topuklu.info/hicbir-basliga-uymayan-yazilar/)
-   -   Yeni bir ev alırken dikkat etmeniz gereken 4 detay (http://topuklu.info/hicbir-basliga-uymayan-yazilar/83960-yeni-bir-ev-alirken-dikkat-etmeniz-gereken-4-detay.html)

admin 09.Eylül.2020 02:47

Yeni bir ev alırken dikkat etmeniz gereken 4 detay
 
Yeni bir ev satın alırken daha çok iç mimarisine dikkat ederiz. Ancak yalıtım, konum ve tasarruf konuları üzerinde fazla durmayız. Sizin için yeni bir ev satın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli 4 detayı paylaştık. Bu maddeleri not almanız da fayda var!
ABONE OL
http://www.stokfiyat.com/paylasim/pe...584c5c6de1.jpg


Yalıtımı kontrol edin
http://www.stokfiyat.com/paylasim/pe...df7292ada7.jpg
Yeni satın alacağınızın ev de dikkat etmeniz gereken ilk madde yalıtım sistemidir. Eviniz sıcak ve soğuk hissediyorsa , çoğu şeyde olduğu gibi bu iyi bir işaret değildir. Bir evdeki sıcaklık değişimleri genellikle kötü yalıtılmış olduğunu gösterir. Eğer daha iyi yalıtımlı bir ev ise, nemin etkilerine daha az dayanması muhtemeldir.

Dış gürültüye dikkat edin
http://www.stokfiyat.com/paylasim/pe...e17cba6b09.jpg
Bir diğer detay ise evin dış gürültülere karşı ne kadar sağlam olduğu... Satın alacağınız evi gezerken pencereden dış seslerin ne kadar etkili olduğunu dinleyin. Uzmanlar, evin içerisinde yüksek seste müzik açıp, dışarıdan dinlemenizi tavsiye ediyor. Bunun için mutlaka pencereleri ve yalıtımı kontrol etmeyi unutmayın.

Klima ünitesini kontrol edin
http://www.stokfiyat.com/paylasim/pe...e6ec038afc.jpg
Eğer evinizin dışında bir klima ünitesi bulunuyorsa buna da dikkat etmek de fayda var! Uzmanlar, klima söz konusu olduğunda daha küçük bir üniteninideal olduğunu söylüyor. Büyük bir klima, daha kötü bir iç yalıtım ve evin daha kötü inşa edildiği anlamına geliyor.

Su tasarrufu sağlayan cihaz her zaman iyi bir seçenektir
http://www.stokfiyat.com/paylasim/pe...8ec63aa23c.jpg
Düşük su tasarrufu sağlayan cihazlar, ekonomik anlamda sizi rahatlatacaktır. Özellikle enerji tasarrufu sağlayan cihazlar evin çevresinde bulunuyorsa bu size artı bir avantaj sağlayacaktır.


Şu Anki Saat: 09:51

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2021, vBulletin Solutions, Inc.